Jak s přehledem na panelákové kuchyně?

09.01.2023

Kuchyň je srdce domu. Jelikož jsme v panelových bytech velmi limitováni jejich velikostí, říct totéž v případě panelových kuchyní by asi byla velká nadsázka. V žádném případě však neházejte flintu do žita, i v panelákovém bytě se dá vykouzlit pěkný prostor k vaření, stolování i setkávání se členy rodiny i s přáteli. Jak již bylo zmíněno na začátku, při rekonstrukci panelákové kuchyně se budete potýkat zejména s prostorem, který není nafukovací. Dalším problémem mohou být pevné panelové zdi, se kterými nepohnete, a navíc se do nich velmi špatně vrtá. Ale ani zde nemusíte hned vše vzdávat. Existuje mnoho moderních technologí a postupů, které jsou pro rekonstrukci kuchyně v paneláku určeny, a proto jsme tu mi abychom Vám s řešením pomohly, říká Ivana Nováková ze Studio IN – interiery,spol.s r.o.

Pokud se rozhodnete kuchyň v paneláku rekonstruovat, máte na výběr prakticky ze dvou variant. Ta první je sektorová kuchyně. Jednoduše si poskládáte kuchyňskou linku tak, jak Vám bude nejlépe vyhovovat. Prostě máte k dispozici velké množství skříní, poliček a dalších úložných prostorů, ze kterých jejich kombinací vykouzlíte moderní kuchyň dle Vašich představ. Druhé řešení spočívá v kuchyni vyrobené na míru. Oslovíte kuchyňské studio ve Vašem okolí, které Vám nejdříve vytvoří grafický návrh kuchyně a následně Vám vše vyrobí na zakázku dle dostupného prostoru ve Vašem bytě. Výhody i nevýhody obou řešení jsou nasnadě. První řešení je finančně méně náročnější, musíte si však vybrat z typizovaných skříněk, které jsou dostupné. Jednoduše se tak může stát,
že Vám bude někde zbývat 20 centimetrů místa a vy budete muset vymyslet co s ním, protože se Vám tak už další úložný prostor nevejde. Druhá varianta je jistě více příjemnější a výsledek také bývá o mnoho lepší než u sektorových kuchyní. Kuchyňské studio by se vždy mělo postarat o dokonalý výsledek. Výhoda je také ta, že kuchyně na míru už dnes nejsou tak nákladné jako v dobách minulých. V dnešní době Vám naše kuchyňské studio nabídne tvorbu grafického 3D návrhu na míru zdarma. Vy sdělíte grafikovi co si přejete případně jinak a on vše změní k Vaší spokojenosti. Jelikož naše kuchyňské studio má již nějaké projekty za sebou, můžeme Vám tak odborně a fundovaně poradit. Pokud máte zájem o kuchyňskou linku na míru, ať už je to do paneláku či do domu, konktaktujte nás na Studio IN – interiery,spol.s r.o.. Rádi Vám s rekonstrukcí Vaší kuchyně poradíme přímo u vás na místě a to zcela zdarma.

Na co si dát pozor?

Před realizací kuchyně si pořádně rozmyslete rozmístění zón – skladovací, přípravné – umývací a varné či pečící. Menší byty vám nedovolí důsledné rozmístění těchto oblastí, ale všechny se tam vejdou. Nezapomínejte, že do panelu se nedá zasekat voda, nebo že větrací otvory do spíže jsou pouze na obvodové stěně panelového domu, stejně jako odvětrávací šachta je jen v prostoru stoupaček. Zkušený truhlář nebo pracovník kuchyňského studia pomůže najít optimální rozmístění.