Jak vybrat kuchyň pro malou nebo velkou

Čím se řídí výběr kuchyně pro velkou rodinu, mladý pár, seniory nebo úspěšného muže?
Třeba tím, jaký vliv mají barevné plochy nábytku na naše smysly. Čím ještě? Když si na oběd zvolíte špatnou restauraci, už se tam příště neukážete. Pokud ovšem podobnou chybu učiníte s kuchyní, tak jednoduše to nepůjde. S nábytkem a spotřebiči budete žít spoustu let. Proto se vyplatí věnovat výběru nábytku do kuchyně velkou pozornost. Jak si ho správně ušít na míru? Zaměřili jsme se na čtyři skupiny lidí. Vžijme se do jejich kůže.

09.01.2023

Kuchyně na míru – módní a nadčasová

Možná si říkáte, centimetr sem, centimetr tam, ovšem u kuchyně může i takový centimetr hrát
nemalou roli. Kuchyně sektorové, stejně tak kuchyně na míru, které můžete při procházení
nabídek spatřit, se mohou pohybovat v různých cenových relacích. Ovšem cena
u kuchyně není jediným parametrem, který by Vás měl zajímat. Je možné si i pořídit kuchyň,
která Vás přijde na méně než několikanásobek průměrného měsíčního platu.

09.01.2023

Kuchyně na míru: Prvotřídní kvalita s láskou

Zařízení bytu o nás prozradí mnoho. Toužíte i vy po vkusné kuchyni, která bude jako stvořená
pro váš domov, vykouzlí neopakovatelnou atmosféru a zároveň bude praktická a funkční?
Potřebujete vyřešit úložný prostor, ale nechcete jen obyčejnou skříň? Pak zbystřete. Nábytek
na míru je možné mít ve vysoké kvalitě a za příjemnou cenu.

Nároky na provedení kuchyně se vyvíjí a jejich design i uspořádání podléhá módním trendům. Naše babičky si často musely vystačit jen s velmi malým prostorem, ve kterém přesto dokázaly vykouzlit báječné pokrmy. Trendem současné doby je prostorná, praktická a stylová kuchyně, která se však stále podřizuje prostoru, nikoli on jí. Aby spolu místnost, která se má stát kuchyní, a kuchyňská linka ladily, je třeba vzít v potaz prostorová specifika, zvyky a požadavky budoucích uživatelů.

09.01.2023

Kuchyň spojená s obývacím pokojem? A proč ne!

Více než 95 procent současných kuchyní a obývacích pokojů se řeší jako jeden společný prostor. Přesný návod na toto řešení ale neexistuje, záleží především na tom, jaký je životní styl dané rodiny.
Velký stůl lze částečně přisadit třeba ke kuchyňskému ostrůvku a v případě potřeby jej umístit do prostoru
Proto spojení kuchyně a obýváku se dlouho protestovalo. Hlavním argumentem odpůrců byl hluk a odér z vaření. Jenže díky kvalitním novým spotřebičům výhrady už padly, myčky i digestoře jsou nejen výkonné, ale také tiché.
Spojení kuchyně a obýváku je důležité zejména pro rodiny s malým dětmi,  pro maminku je praktické mít děti na dohled právě v obývacím prostoru, do dětského pokoje nevidí a aby se jí pletly pod nohy při přípravě jídla, to ideální opravdu není.  Ženy také nechtějí trávit čas samy při přípravě jídla, zatímco ostatní – rodina, návštěvy – se baví někde jinde.

Kuchyni odděluje od jídelní a obývací části barový pult

09.01.2023

Jak s přehledem na panelákové kuchyně?

Kuchyň je srdce domu. Jelikož jsme v panelových bytech velmi limitováni jejich velikostí, říct totéž v případě panelových kuchyní by asi byla velká nadsázka. V žádném případě však neházejte flintu do žita, i v panelákovém bytě se dá vykouzlit pěkný prostor k vaření, stolování i setkávání se členy rodiny i s přáteli. Jak již bylo zmíněno na začátku, při rekonstrukci panelákové kuchyně se budete potýkat zejména s prostorem, který není nafukovací. Dalším problémem mohou být pevné panelové zdi, se kterými nepohnete, a navíc se do nich velmi špatně vrtá. Ale ani zde nemusíte hned vše vzdávat. Existuje mnoho moderních technologí a postupů, které jsou pro rekonstrukci kuchyně v paneláku určeny, a proto jsme tu mi abychom Vám s řešením pomohly, říká Ivana Nováková ze Studio IN – interiery,spol.s r.o.

09.01.2023