Kuchyně na míru: Prvotřídní kvalita s láskou

09.01.2023

Zařízení bytu o nás prozradí mnoho. Toužíte i vy po vkusné kuchyni, která bude jako stvořená
pro váš domov, vykouzlí neopakovatelnou atmosféru a zároveň bude praktická a funkční?
Potřebujete vyřešit úložný prostor, ale nechcete jen obyčejnou skříň? Pak zbystřete. Nábytek
na míru je možné mít ve vysoké kvalitě a za příjemnou cenu.

Nároky na provedení kuchyně se vyvíjí a jejich design i uspořádání podléhá módním trendům. Naše babičky si často musely vystačit jen s velmi malým prostorem, ve kterém přesto dokázaly vykouzlit báječné pokrmy. Trendem současné doby je prostorná, praktická a stylová kuchyně, která se však stále podřizuje prostoru, nikoli on jí. Aby spolu místnost, která se má stát kuchyní, a kuchyňská linka ladily, je třeba vzít v potaz prostorová specifika, zvyky a požadavky budoucích uživatelů.

Jak na kuchyně na míru

„Splnit kritéria zákazníků a vytvořit kuchyni snů je pro nás vždy výzvou. Nejdříve nasloucháme představám a požadavkům, následně vytváříme společně plány s vizualizací a pracujeme s umístěním v  prostoru,“
uvedl uvádí Studio IN – interiery,spol.s r.o.

Při výběru a plánování kuchyňské linky na míru by proto nemělo jít prioritně o materiál a design. Důležité je vytvořit dostatečný úložný prostor, který umožňuje ukládat veškeré kuchyňské vybavení a potraviny. Dostatečně velká pracovní plocha a ergonomie jsou nedílnými vlastnostmi správné kuchyňské linky.

Je třeba si uvědomit, že každý prostor má svá omezení a ve své podstatě je vždy malý, protože každý úložný prostor se časem zaplní. Práce v kuchyni má svou posloupnost a správné členění kuchyně v prostoru je důležitou součástí přípravy projektu nové kuchyně.

„Při plánování kuchyně využíváme tzv. zónové plánování, které umožňuje získat více úložného prostoru a tím ušetřit zbytečný pohyb v kuchyni, každá věc má své místo a vy vždy víte kde jí máte.“
dodává uvádí Studio IN – interiery,spol.s r.o.

Krása je individuální a každému se líbí něco jiného, při výběru barev proto naslouchejte především sobě nebo zvolte takovou barvu na, které jste schopni se dohodnout se Vaším partnerem. Módní trendy se mění a kuchyně není nábytek, který se často mění. Univerzální a oblíbenou volbou  proto může být bílá barva, která je opravdu nadčasová a z prostoru opticky neubírá místo. Při volbě materiálů je třeba zvážit, zda se jedná o kuchyni na každodenní nebo jen občasné vaření. Lesklé nebo skleněné materiály  jsou citlivější a vyžadují větší údržbu. tak aby  kuchyně stále dobře vypadala třeba po společné práci s malými pomocníky je třeba se připravit i na časté čištění ploch.

Na co se soustředit

Nejvíce namáhanou součástí každé kuchyňské linky je pracovní deska, na kterou jsou kladeny ty nejvyšší požadavky.

„Když si představíme, co vše musí kuchyňská deska vydržet, ať už jsou to horké hrnce nebo poškrábání nožem či dalšími nástroji, je zřejmé, že bychom měli zvolit odolný materiál s dlouhou životností,“
uvádí Studio IN – interiery,spol.s r.o.

Nejběžnějším odolným a dostupným materiálem pracovní desky v kuchyni je dřevotřísková deska s HPL laminátem. Oblíbenými jsou též pracovní desky z umělého kamene Corian, Technistone, nebo z přírodního kamene.  Stále více jsou žádány i „alternativní“ desky ze skla, keramiky nebo HPL laminátu.

Další důležitou součástí každé kuchyně jsou elektrospotřebiče. Za poslední dekádu opanovali trh vestavěné spotřebiče, které jsou pevně zabudovanou součástí kuchyně. Jejich výhodou je kromě estetického hlediska i to že se na ně stále vztahuje snížená sazba DPH.  Při plánování je například vhodné myslet na vhodné ergonomické umístění trouby do vysoké skříně ve výšce 80 cm, ovládání trouby se stane mnohem příjemnější.

Vestavěné skříně a další nábytek na míru

Úložné prostory však máme v celém bytě a i pro ně platí obdobná pravidla ergonomie jako v kuchyni. Vestavěnou skříň v ložnici, předsíni, šatnu nebo dětský pokoj lze vyřešit efektivně a s maximálním využitím zvoleného prostoru. Pokud zvolíme vestavěné skříně od profesionálů, můžeme i z předsíně v malém panelákovém bytě vytvořit zajímavý úložný prostor, který nebude působit stísněně.

Vestavěná skříň nebo další nábytek, který si necháme vytvořit na míru, nemusí přitom na první pohled  nutně být pouze praktický. Právě naopak.

„Dokážeme vytvořit vestavěnou skříň, která bude poskytovat maximum úložného prostoru, ale zároveň bude samostatnou a harmonickou součástí interiéru,“
uvádí Studio IN – interiery,spol.s.r.o.

Při zařizování Vašeho bydlení je tedy vhodné se nesoustředit pouze na to co se mi líbí z venku, ale především se dívat dovnitř, tak aby následně funkce byla individuálně přizpůsobená vašemu životu a věcem které máte rádi. Nedělejte kompromisy  pokud to není nutné, pořizujete věci, které budete dlouhodobě užívat. Sladká radost z trocha ušetřených peněz vystřídá hořkost při každodenním používání nekvalitního výrobku.