Nábytek do dětského pokoje

Vybavit dětský pokoj, aby splňoval všechna hlediska nezbytná pro rozvoj a zdravý život dětí není jednoduchý úkol. Děti rychle rostou, dospívají a jejich potřeby se mění. Kupovat dětský nábytek každé dva až tři roky může zatížit vaši peněženku. Proto je potřeba při výběru nábytku do dětského pokoje postupovat uvážlivě. Ideálním řešením je dětský pokoj na míru, který poroste s Vašimi dětmi.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -


Výhody našich služeb:

  • 3D návrhy
  • Individuální přístup
  • Dokonalé využití prostoru
  • Vysoká kvalita
  • Dlouhá životnost
  • Kvalitní montáž a servis

Návrhy dětských pokojů

Dětské pokoje pro předškoláky

Předškolní děti vyžadují větší prostor na hraní - více volné plochy a méně nábytku. Hlavní hrací plochou je podlaha, kde děti potřebují velký rozlet pro svoje dovádění. Pozornost bychom měli věnovat nasvícení dětského pokoje, neboť u podlahy je méně světla. Pro dětské pokoje je vhodné hlavní světlo, které dosvítíme doplňkovými, dekorativními svítidly, nebo lampou.

Pro dětské pokoje jsou ideální vestavěné skříně na míru. Při návrhu skříně je potřeba vzít v úvahu, že děti potřebují  jiné rozvržení vnitřní vestavby než dospělí. Při výběru dveřních výplní vestavěné skříně je dobré si uvědomit, že vyžadují častější údržbu právě v dětském pokoji. Správně navržená vestavěná skříň na míru zůstane funkční částí dětského pokoje až do studentských let vašeho dítěte.

Dětský nábytek pro školáky a studenty

Školák má již svoje povinnosti a tomu musí odpovídat i dětský nábytek. Zejména jde o pracoviště pro studium a psaní úkolů sestávající z praktického psacího stolu a židle. U psacího stolu může padnout naše volba opět na řešení na míru, které poroste s dítětem.

Židle má vliv na správné držení těla a fyzický vývoj postavy dítěte. Vhodná je polohovací židle, která zajistí správné nastavení pro aktuální dětskou výšku. Nesmíme zapomínat, že prakticky standardní součástí dětského pokoje se postupem času stala také výpočetní technika, hrací konzole atd. Student tedy potřebuje kromě psacího stolu další doplňkový nábytek na elektroniku.

Moderní dětské pokoje

Moderní dětský pokoj musí být krásný, praktický a zábavný. Vybírejte tedy dětské postele, psací stoly, komody i skříně tak, aby se ihned zalíbily dětským obyvatelům pokojíčku.

Jak správně vybrat barvu nábytku do dětského pokoje?

Jednu z hlavních rolí při vybavování dětského pokoje hrají barvy. Barvy mají vliv na duševní vývoj dítěte, podporují kreativitu a rozvoj, u školáků mohou mít i vliv na schopnost učení. Tajemství tkví v pastelových odstínech, které doporučují i odborníci. Neměli bychom přehánět barevné variace, pro nábytek do dětského pokoje je ideální volba jedné hlavní barvy v kombinaci s maximálně dvěma doplňkovými barvami.

Ať se v pokojíčku vašim nejmenším krásně bydlí!

+420 739 054 320

SÍDLO FIRMY
Riegrova 659, 413 01

Roudnice nad Labem

NAŠE POBOČKA
Náchodská 1037/78, 193 00

Praha